-13%

VOX IJL18-SC4DWH

44.900,00 ден

инвертер клима уред

Нема залиха

SKU: 8606019607210 Категорија:
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Енергетска класа A++/A+
BTU 18000
Капацитет за ладење, kW 5,30
Капацитет за греење, kW 5,60
Номинална потрошувачка при ладење, kW 1,58
Номинална потрошувачка при греење, kW
1,55
Годишна потрошувачка при ладење, kW 265
Годишна потрошувачка при греење, kW 1470
Сезонски сооднос на енергетска ефикасност при ладење SEER 6,19
Сезонски коефициент на перформанси во греење SCOP 4,19
Препорачана површина, m² 22 – 35
Работна температура, °C -15°C to +49°C
Циркулација на воздух, m³/h 600
Бучава – Внатрешна единица, dB(A) 53
Бучава – Надворешна единица, dB(A) 62
Димензии на внатрешна единица Ш x В x Д, mm 940 x 316 x 224
Димензии на надворешна единица Ш x В x Д, mm 785 x 555 x 300
Teжина на внатрешна единица, kg 11,5
Тежина на надворешна единица, kg 28
Дополнителни информации Wi-Fi integrated
4D Air Flow
Грејач на надворенашнта единица
AutoCleaning
DeepSleep
Брзо ладење и греење
DryingMode
Голем домет на климатизираниот воздух
Флексибилна инсталација
Интелигентно одмрзнување
Самочитење на надворешната единица
Inverter
Тајмер
Повеќекратна заштита
Гаранција 60 месеци
Документи Енергетска класа
Список со информации за производот

Дополнителни информации

Производител

Vox

Моќност

5600W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.