-21%

VOX IFG24-AACT

45.900,00 ден

инвертер клима уред

Нема залиха

SKU: 8606019607111 Категорија:
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Енергетска класа A++/A+
BTU 24000
Капацитет за ладење, kW 6,70
Капацитет за греење, kW 7,20
Номинална потрошувачка при ладење, kW 2,20
Номинална потрошувачка при греење, kW
2,20
Годишна потрошувачка при ладење, kW 359
Годишна потрошувачка при греење, kW 1950
Сезонски сооднос на енергетска ефикасност при ладење SEER 6,53
Сезонски коефициент на перформанси во греење SCOP 4,09
Препорачана површина, m² 28 – 45
Работна температура, °C -15°C to +49°C
Циркулација на воздух, m³/h 1300
Бучава – Внатрешна единица, dB(A) 63
Бучава – Надворешна единица, dB(A) 66
Димензии на внатрешна единица Ш x В x Д, mm 1082 x 330 x 233
Димензии на надворешна единица Ш x В x Д, mm 900 x 700 x 350
Teжина на внатрешна единица, kg 14
Тежина на надворешна единица, kg 39
Дополнителни информации Wi-Fi Ready
AutoCleaning
DeepSleep
Брзо ладење и греење
DryingMode
Голем домет на климатизираниот воздух
Флексибилна инсталација
Интелигентно одмрзнување
Самочитење на надворешната единица
Inverter
Повеќекратна заштита
Гаранција 60 месеци
Документи Енергетска класа
Список со информации за производот

Дополнителни информации

Производител

Vox

Моќност

7200W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.