-13%

Toyotomi FS-A1401IUINVR32/FS-A140OUINVR32

159.900,00 ден

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 5205022019732/5205022019749 Категорија:

Опис

Енергетска класа A++/A+++
BTU  42900/49900
Капацитет за ладење (ном), kW 12,5
Капацитет за греење (ном), kW 14,5
Годишна потрошувачка при ладење, kWh/a 717
Годишна потрошувачка при греење, kWh/a 315
Сезонски сооднос на енергетска ефикасност при ладење SEER 6,1
Сезонски коефициент на перформанси во греење SCOP 4,0
Препорачана површина, m² 140
Работна температура, °C -15 – +43/-15 – +24
Бучава – Внатрешна единица, dB(A) 51
Бучава – Надворешна единица, dB(A) 63
Димензии на внатрешна единица Ш x В x Д, mm 587 x 1882 x 394
Димензии на надворешна единица Ш x В x Д, mm 940 x 820 x 370
Teжина на внатрешна единица, kg 57
Тежина на надворешна единица, kg 86
Гаранција 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

Toyotomi

Моќност

12500W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.