-13%

Mitsubishi MSZ/MUZ-LN50VG Pearl White

165.900,00 ден

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 8851492450116/8851492953105 Категорија:

Опис

Енергетска класа А+++/А++
Капацитет за ладење (мин / ном / макс), kW 1,0/5,0/6,0
Капацитет за греење (мин / ном / макс), kW 1,0/6,0/8,2
Номинална потрошувачка при ладење, kW 1,38
Номинална потрошувачка при греење, kW 1,48
Сезонски сооднос на енергетска ефикасност при ладење SEER 8,5
Сезонски коефициент на перформанси во греење SCOP 4,6
Препорачана површина, m² 55
Работна температура, °C -10 – +46/-15 – +24
Бучава – Внатрешна единица, dB(A) 27
Бучава – Надворешна единица, dB(A) 51
Димензии на внатрешна единица Ш x В x Д, mm 890 x 307 x 233
Димензии на надворешна единица Ш x В x Д, mm 800 x 714 x 285
Teжина на внатрешна единица, kg 15,5
Тежина на надворешна единица, kg 40
Гаранција 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

Mitsubishi Electric

Моќност

5000W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.