-13%

Mitsubishi MSZ/MUZ-LN25VGW White

96.900,00 ден

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 8851492443118/8851492951101 Категорија:

Опис

Енергетска класа A+++/A+++
BTU 9000
Капацитет за ладење (мин / ном / макс), kW 1,00/2,50/3,50
Капацитет за греење (мин / ном / макс), kW 0,80/3,20/5,40
Номинална потрошувачка при ладење, kW 0,485
Номинална потрошувачка при греење, kW 0,58
Сезонски сооднос на енергетска ефикасност при ладење SEER 10,50
Сезонски коефициент на перформанси во греење SCOP 5,20
Препорачана површина, m² 25
Работна температура, °C -10 – +46/-15 – +24
Бучава – Внатрешна единица, dB(A) 19
Бучава – Надворешна единица, dB(A) 46
Димензии на внатрешна единица Ш x В x Д, mm 890 x 307 x 233
 Димензии на надворешна единица Ш x В x Д, mm 800 x 550 x 285
Teжина на внатрешна единица, kg 15,5
Тежина на надворешна единица, kg 35
Гаранција 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

Mitsubishi Electric

Моќност

2500W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.