-13%

Mitsubishi MSZ/MUZ-LN50VG Pearl White

168.900,00 ден

Инвертер клима уред

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
Категорија:

Опис

Енергетска класа A++/A+++
BTU 18000
Капацитет за ладење (мин / ном / макс), kW 1.0, 6.0, 8.2
Капацитет за греење (мин / ном / макс), kW 1.0, 5.0, 6.0
Годишна потрошувачка при ладење, kW 205
Годишна потрошувачка при греење, kW 1369
Сезонски сооднос на енергетска ефикасност при ладење SEER 8.5
Сезонски коефициент на перформанси во греење SCOP 4.6
Препорачана површина, m² 45 – 65
Работна температура при ладење/греење, °C -10 до +46/-15 до +24
Циркулација на воздух, силен/слаб m³/h 342/636
Бучава – Внатрешна единица, dB(A) 46
Бучава – Надворешна единица, dB(A) 51
Димензии на внатрешна единица Ш x В x Д, mm 89 x 30.7 x 23.3
Димензии на надворешна единица Ш x В x Д, mm 80 x 71.4 x 28.5
Teжина на внатрешна единица, kg 15.5
Тежина на надворешна единица, kg 40
Функции 3D i-see сензор, Plasma Quad Plus филтер (ги неутрализира 99% бактериите, вирусите, алергиите, мувлата), вграден Wi-fi интерфејс, надгледување на температурата во одредени зони, сензор за човечка присутност, двослојна заштитна обвивка, ноќен режим, интелигентна контрола за температурата, i-Save функција за враќање во претходна состојба на наместените карактеристики, 24 часовен тајмер, неделен тајмер, хоризонтален и вертикален режим на лулање, систем мулти сплит, самодијагностицирање
Гаранција 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

Mitsubishi Electric

Моќност

5300W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.