-13%

Toyotomi Umi UTN/UTG-09AP

25.900,00 ден

Инвертер клима уред

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 5205022019114/5205022019121 Категорија:

Опис

Енергетска класа А++/А+
BTU (ладење/греење) 9212/9554
Капацитет за ладење (мин / ном / макс), kW 0.6, 2.7, 3.4
Капацитет за греење (мин / ном / макс), kW 0.6, 2.8, 3.7
Годишна потрошувачка при ладење, kW 143
Годишна потрошувачка при греење, kW 833
Сезонски сооднос на енергетска ефикасност при ладење SEER 6.6
Сезонски коефициент на перформанси во греење SCOP 4.2
Препорачана површина, m² 10-25
Работна температура ладење/греење, °C -18 до +43/-15 до +24
Циркулација на воздух слаб/среден/силен/многу силен, m³/h 290/430/500/550
Бучава – Внатрешна единица, dB(A) 55
Бучава – Надворешна единица, dB(A) 62
Одвлажнување л/час 1.40
Фреон Р32
Димензии на внатрешна единица Ш x В x Д, mm 770 x 251 x 190
Димензии на надворешна единица Ш x В x Д, mm 732 x 550 x 330
Teжина на внатрешна единица, kg 8.5
Тежина на надворешна единица, kg 25
Дополнителни карактеристики режим на штедење енергија, режим на греење на 8°C, i-Sense фунцкија, интелигентно презагревање, паметно ладење, зачувување на позицијата на лулање, тајмер функција, лесен старт функција, турбо функција, автоматски рестарт режим, одвлажнувач, функција за заклучување, функција за светло, автоматско движење на хоризонталните-вертикалните осцилации, самодијагностицирање, звучно контролирање, ноќен режим, контролер жичен, пред филтер за голема густина, триакциски филтер, јонизатор, активен карбон филтер, Silver јонски филтер, функција за автоматско чистење, заштита од корозија blue fins, самочистење, далечински управувач со хотел функции
Боја бела
Гаранција 24 месеци

Дополнителни информации

Производител

Toyotomi

Моќност

2500W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.