-27%

Samsung QE65QN85BATXXH

104.900,00 ден

Ultra HD Smart Телевизор

Нема залиха

SKU: 8806094197662 Категории: ,
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Тип на екран Neo QLED (Quantum Dot technology)
Димензија на екран 65″ (165 cm)
Резолуција на екран 4K (3840×2160)
Refresh Rate 120 Hz
Процеор Quantum 4K processor
PQI (индекс на квалитет на слика) 4300
Тип на тјунер DVB-C2,DVB-S2,DVB-T2
Smart TV ДА
Оперативен систем Tizen™
Wi-Fi Да (WiFi5)
DLNA Мобилни уреди на ТВ – пресликување
Bluetooth Да (BT5.2)
HDR Quantum HDR (HDR10+ адаптивен & HDR10+ GAMING)
Звук MS12 2ch 20W

Dolby Digital Plus

Object Tracking Sound (OTS)

HDMI 4 – (1 x 4k @ 120Hz)
USB 2
LAN 1
Дигитален аудио излез ДА (оптички)
CI CI+1.4
HDMI-CEC Да Anynet+
Дополнителни функции Технологија Quantum Matrix

Dolby Atmos искуство со нагоре насочени звучници

FreeSync Premium Pro

Детекција на осветлување / Детекција на бои

Auto Game Mode (ALLM)

Мулти-Приказ до 2 видеа

Video Communication

Mobile Camera Support

Вградена Alexa

Вграден Google Assistant

Веб-прелистувач

Димензии со постоље (ШxВxД) 1446.3 x 891.1 x 285.7 mm
Димензии без постоље (ШxВxД) 1446.3 x 828.7 x 26.9 mm
Боја црна
Гаранција 2 години

Дополнителни информации

Производител

Samsung

Резолуција

Ultra HD

Големина на екран

65" (165 cm)

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.