-38%

Samsung QE50QN90AATXXH Neo QLED 4K Ultra HD Smart

58.900,00 ден

Ultra HD Smart Телевизор

Нема залиха

SKU: 8806092024885 Категории: ,
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Тип на екран Neo QLED
Димензија на екран, “/cm 50″ (127 cm)
Резолуција на екран, pixel 4K (3,840 x 2,160)
Освежување на екранот (Refresh Rate), Hz 60
Процеор Neo Quantum Processor 4K
Квалитет на слика 3900 PQI
Тип на тјунер DVB-T2CS2 x 2
Smart TV Да
Оперативен систем Tizen™
Wi-Fi Да (WiFi5)
DLNA Mobile TV mirroring
Bluetooth Да (BT5.2)
HDR Quantum HDR 1500, HDR 10+
Звук 2CH x 20W

Dolby Digital Plus

Q-Symphony Lite

Adaptive Sound+

OTS Lite

HDMI 4
USB 2
LAN 1
Дигитален аудио излез 1
CI CI+(1.4)
HDMI-CEC Anynet+
Дополнителни функции Quantum Matrix Technolgy

Детекција на светлина и боја

Ultimate UHD Dimming

4K Upscaling

Game Motion Plus

Filmmaker Mode (FMM)

Димензии со постоље (ШxВxД) 960.8 x 623.4 x 222.6 mm
Димензии без постоље (ШxВxД) 960.8 x 559.5 x 26.9 mm
Боја црна
Гаранција 24 месеци

Дополнителни информации

Производител

Samsung

Големина на екран

50" (127 cm)

Резолуција

Ultra HD

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.