-15%

Samsung QE55QN90CATXXH

111.900,00 ден

QLED Ultra HD Smart Телевизор

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
Категории: ,

Опис

Тип на екран QLED
Димензија на екран, “/cm 55″ (140 cm)
Резолуција на екран, pixel 4K (3,840 x 2,160)
Освежување на екранот (Refresh Rate), Hz 120Hz
Процеор Neural Quantum Processor 4K
Квалитет на слика 100% Colour Volume со Quantum Dot
AI Upscale
Supreme UHD затемнување
One Billion Color
Motion Xcelerator Turbo+
Тип на тјунер DVB-T2CS2 x 2
Smart TV Да
Оперативен систем Tizen™
Wi-Fi Да (WiFi5)
DLNA Mobile TV mirroring
Bluetooth Да (BT5.2)
HDR Neo Quantum HDR+
Звук 4.2.2CH x 60W

Нискотонец

Dolby Atmos

Q-Symphony

Dolby 5.1 Decoder

Adaptive Sound+

OTS Lite

HDMI 4, 4K 120Hz (for HDMI 1/2/3/4)
USB 2
LAN 1
Дигитален аудио излез 1
CI CI+(1.4)
HDMI-CEC Anynet+
Дополнителни функции 100 % видливост на бои со Quantum Dot

Ultimate UHD затемнување
Анти-рефлексија

Амбиентален режим+

Подобрувач на контрастот

Filmmaker Mode (FMM)

Auto Game Mode (ALLM)

Game Motion Plus

Осветлување/Детекција на бои
FreeSync Premium Pro

Димензии со постоље (ШxВxД) 1227.4 x 768.2 x 237.0 mm
Димензии без постоље (ШxВxД) 1227.4 x 705.6 x 25.9 mm
Боја Карбон Сребрена
Гаранција 24 месеци

Дополнителни информации

Производител

Samsung

Резолуција

Ultra HD

Големина на екран

55" (140 cm)

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.