-29%

LG 65UR76006LL

41.900,00 ден

Ultra HD Smart Телевизор

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 8806084734372 Категории: ,

Опис

Тип на екран Direct-LED
Димензија на екран, “/cm 65″ (165 m)
Резолуција на екран, pixel 4K UHD (3840 x 2160)
Освежување на екранот (Refresh Rate), Hz 60Hz Native
Процеор α5 AI 4K Gen6 processor
Тип на тјунер DVB-T2/T, DVB-C, DVB-S2/S
Smart TV Да
Оперативен систем webOS 23
Wi-Fi Да (802.11ac)
DLNA Airplay2
Bluetooth Да (V5.0)
HDR HDR10 / HLG
Звук 2.0ch, 20W (10W по канал)
AI Sound (Virtual 5.1.2 Up-mix)
Clear Voice Pro
HDMI 3 (v 2.1)
USB 2 (v 2.0)
LAN 1
Дигитален аудио излез Да
CI CI+2.0/CI+1.4
HDMI-CEC Simplink
Дополнителни функции Google Assistant
Amazon Alexa
Web Browser
LG Local Contrast
Instant Game Response (VRR/ALLM)
AI Super Upscaling 4K
AI Picture Pro
Димензии со постоље (ШxВxД) 1454 x 903 x 269 mm
Димензии без постоље (ШxВxД) 1454 x 838 x 57.7 mm
Боја црна
Гаранција 24 месеци

Дополнителни информации

Производител

LG

Големина на екран

65" (165 cm)

Резолуција

Ultra HD

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.