-14%

Samsung QE55Q80CATXXH

62.900,00 ден

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 8806094897371 Категории: ,

Опис

Тип на екран QLED
Димензија на екран, “/cm 55″/140 cm
Резолуција на екран, pixel 3,840 x 2,160
Освежување на екранот (Refresh Rate), Hz 100
Процеор Neural Quantum Процесор 4K
Квалитет на слика 3800 PQI
Тип на тјунер DVB-T2CS2 x 2
Smart TV да
Оперативен систем Tizen™
Wi-Fi Да (WiFi5)
DLNA да
Bluetooth Да (BT5.2)
HDR HDR 10+, Quantum HDR+
Звук 2.2CH, 40W, OTS Lite
HDMI 4, 4K 120Hz (for HDMI 1/2/3/4)
USB 2
LAN да
Дигитален аудио излез да
CI CI+(1.4) / CI+(1.4 ECP)_IT only
HDMI-CEC Anynet+ (HDMI-CEC)
Дополнителни функции Bixby
Supreme UHD Затемнување
Контраст Direct Full Array
Motion Xcelerator
Filmmaker Mode (FMM)
Google Meet
Microsoft 365
FreeSync Premium Pro
Ambient Mode Brightness/Color Sensor
Димензии со постоље (ШxВxД) 1227.6 x 768.0 x 253.0
Димензии без постоље (ШxВxД) 1227.6 x 706.2 x 46.9
Боја црна
Гаранција 24 месеци

 

Дополнителни информации

Производител

Samsung

Резолуција

Ultra HD

Големина на екран

55" (140 cm)

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.