-13%

Redline Switch RL-S2008G

1.390,00 ден

мрежен switch

Нема залиха

SKU: 8681457033180 Категорија:
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Тип на уред Мрежен свич
Број на портови 8 (секој порт ја поддржува Auto-MDI/MDIX функцијата)
Трансфер на податоци Ethernet: 10Mbps (half duplex),20Mbps (full duplex)

Fast Ethernet: 100Mbps (half duplex),200Mbps (full duplex)

Gigabit Ethernet: 2000Mbps (full duplex)

Чипсет Realtek8370
Поддржани медиуми 10Base-T Cat. 3 or above Cat.3 UTP(≤100m)

100Base-TX Cat. 5 UTP(≤100m)

1000Base-T Cat. 5 or above Cat.5 UTP(≤100m)

Мрежни протоколи IEEE 802.3 10Base-T Ethernet

IEEE 802.3u 100Base-TX Fast Ethernet

IEEE 802.3ab 1000Base-T Gigabit Ethernet ANSI/IEEE Std 802.3

Nway Auto-Negotiation

IEEE 802.3x flow control

Гаранција 24 месеци

Дополнителни информации

Производител

Redline

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.