-13%

Philips BRI920/00 Lumea Advanced IPL

19.990,00 ден

Депилатор

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 8710103884897 Категорија:

Опис

Ласерски зраци 250000
Брзини 5
Третман на потколено, мин 15
Користење на апаратот за бикини зона и за лице
Особини на апаратот со систем за заштита, со UV филтер, сензор за боја на кожа

IPL е импулсна светлина со висок интензитет. Применува нежни импулси на коренот на косата, стимулирајќи го преминот на фоликулот на влакното во фаза на одмор. Со повторување на третманот, кожата останува прекрасно мазна и без влакна, третманот е безбеден и нежен, дури и на чувствителните области, клинички тестиран за да обезбеди едноставен и ефективен третман дома. По 8 третмани за чистење, може да останете без влакна 3 месеци. Работи на природно темно плава, кафеава и црна коса и на типови на кожа од многу бела до темно кафеава. Philips Lumea не се користи за бела/сива, светло руса или црвена коса и не е погодна за многу темна кожа. Интегриран сензор за тонот на кожата ја мери сенката на третираната кожа на почетокот на секој третман. Ако открие сенка што е премногу темна за овој производ, тој автоматски ќе престане да емитува светлосни импулси, трае 250000 блицови, еднакво на 20 години на живот на ламба

Додатоци четка за чистење, чешел за веѓи
Тежина, кг 1.158
Димензии (Ш x В x Д), мм 270 x 190 x 130
Боја бела со розева
Гаранција 24 месеци

Дополнителни информации

Производител

Philips

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.