Philips BRI921/00 Special Beauty Edition Lumea IPL

18.900,00 ден

Фотоепилатор

По нарачка

SKU: 8710103871941 Категории: ,
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Депилатор за трајна депилација
Најмалку 85% намалување на влакната по 3 третмани
Голем прозорец за третман за брза апликација на големи површини како нозете
Брзо време на третирање (15 мин. за долниот дел од нозете)
5 нагодувања за интензитет на светлина – за прилагодување на Вашиот тип на кожа
Режим на лизгање и генерирање импулс
250 000 импулси: доволно за до 20 години употреба
+ Satin Compact пенкало тример: дискретна алатка што прави брзо и лесно
отстранување дури и на најфините влакна на лицето
Сензор за боја на кожата за дополнителна заштита
Систем за безбедност кој спречува ненамерно трепкање
Интегриран UV филтер
Со кабел
Зони на третман:
Тело – Бикини зона, под пазуви, раце, нозе, стомак
Лице – Надусници, брада, образи и други сензитивни делови од лицето
Гаранција: 2 години

Дополнителни информации

Производител

Philips

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.