Multi Split Air Conditioner Mitsubishi MXZ-2F53VF + MSZ-AP15VGK + MSZ-AP50VGK

149.900,00 ден

Мулти сплит инвертер клима уред

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Inverter клима уред – Со оваа технологија компресорот може да го менува капацитетот во зависност на потребите од домашната атмосфера, креирајќи перфектни услови во Вашиот простор
Econo Cool Mode – Со овој начин се оптимизира работата на климата, постигнувајќи 20% заштеда
“i save” – Со оваа функција се овзможува обнова на претходните поставки за температура само со притискање на едно копче
Автоматско рестартирање, Wi-Fi, Multi split, 24h тајмер, неделен тајмер, самодијагноза, автоматско подесување на перките, контрола на текот на воздухот, режим за спиење, филтер за прочистување на воздухот
Внатрешни единици: MSZ-AP15VGK + MSZ-AP50VGK
Номинална потрошувачка (ладење/греење): 1.40/1.56 kW
Енергетска класа (SEER/SCOP): 8.6/4.6; А+++/А++
Kапацитет за ладење (Мин./Ном./Макс): 1.1/5.3/5.6 kW
Kапацитет за греење (Мин./Ном./Макс): 1.0/6.4/7.0 kW
Греење/Ладење: од -20°C до 46 °C
Препорачана површина до 15+50 m2
Ниво на бучава: 45 dB, 19 db при silent режим
Тип на фреон: R32
Димензии на надворешна единица: (В x Ш x Д) 550 x 800 x 285 mm
Димензии на внатрешни единици (MSZ-AP15VGK): (В x Ш x Д) 250 x 760 x 178 mm
Димензии на внатрешна единица (MSZ-AP50VGK): (В x Ш x Д) 299 x 798 x 219 mm
Гаранција: 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

Mitsubishi Electric

Moќност

5300W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.