-9%

Multi Split Air Conditioner Toshiba RAS-2M18U2AVG-E + 2 X RAS-B13J2KVG-E

114.900,00 ден

Мулти сплит инвертер клима уред

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Мулти сплит инвертер клима уред
Внатрешни единици: 2 x RAS-B13J2KVG-E
Надворешна единица: RAS-2M18U2AVG-E
Серија: SEIYA
Опција за Wi-Fi
Kапацитет за ладење (мин/макс): 1.7 – 6.20 kW
Kапацитет за греење (мин/макс): 1.3 – 7.50 kW
Номинална потрошувачка (ладење/греење): 1,34 / 1,19 kW
Енергетска класа (SEER/SCOP): 6.90 / 4.60 A++/A++
Фреон: R-32
Препорачана површина до 30+30 m²
Ниво на звучен притисок (внатрешна единица, мин/макс) 24/41 dBA
Ниво на звучен притисок (надворешна единица) 50 dBA
Нето тежина на надворешна единица: 45 кг
Нето тежина на внатрешна единица: 9 кг
Греење/Ладење: од -20 °C до 46 °C
Димензии – надворешна единица (мм – Ш x Д x В) 800 x 300 x 630
Димензии – Внатрешна единица (мм – Ш x Д x В) 798 x 230 x 293
Гаранција: 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

Toshiba

Моќност

5200W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.