-8%

Mitsubishi MXZ-2F53 VF

86.900,00 ден

Инвертер надворешен клима уред

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 8851492957103 Категорија:

Опис

Inverter DC технологија
Овозможува поврзување до 2 внатрешни различни единици кои може да се регулираат индивидуално
Висока енергетска ефикасност и флексибилна инсталација
Автоматско рестартирање, дијагностика на грешки
Потрошувачка на електрична енергија при ладење: 215 kWh
Потрошувачка на електрична енергија при греење: 973 kWh
Енергетска класа (SEER/SCOP): 8.63/4.6; А+++/А++
Kапацитет за ладење (Мин./Ном./Макс): 1.1/5.3/5.6 kW
Kапацитет за греење (Мин./Ном./Макс): 1.0/6.4/7.0 kW
Греење/Ладење: од -20 °C до 46 °C
Препорачана површина до 40 м2
Ниво на бучава: 51 dB
Тип на фреон: R32
Димензии на единица (ВxШxД): 550 x 800 x 285 mm
Гаранција: 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

Mitsubishi Electric

Категорија

Мултисплит 2×1

Wifi контрола

вклулчено

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.