-13%

Mitsubishi MXZ-3F68 VF

149.900,00 ден

Инвертер надворешен клима уред

Нема залиха

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Inverter DC технологија
Овозможува поврзување до 3 внатрешни различни единици кои може да се регулираат индивидуално
Висока енергетска ефикасност и флексибилна инсталација
Автоматско рестартирање, дијагностика на грешки
Потрошувачка на електрична енергија при ладење: 299 kWh
Потрошувачка на електрична енергија при греење: 2312 kWh
Енергетска класа (SEER/SCOP): 7.96/4.12; А++/А+
Kапацитет за ладење (Мин./Ном./Макс): 2.9/6.8/8.4 kW
Kапацитет за греење (Мин./Ном./Макс): 2.6/8.6/10.6 kW
Греење/Ладење: од -20 °C до 46 °C
Препорачана површина до 55 м2
Ниво на бучава: 53 dB
Тип на фреон: R32
Димензии на единица (ВxШxД): 710 x 840 x 330 mm
Гаранција: 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

Mitsubishi Electric

Категорија

Мултисплит 3×1

Wifi контрола

вклулчено

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.