-15%

Mitsubishi SUZ-M25VA

43.900,00 ден

Инвертер надворешен клима уред

Нема залиха

SKU: 8851492565100 Категорија:
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Надворешна единица со иновативна инвертер технологија и екстремна заштеда на електрична енергија
Овозможува бесконечно променлива контрола со највисок степен на ефикасност
Уредот има вградена пумпа за кондензат како стандард за лесна дренажа на кондензатот
Heat pump операција – Просториите може да се загреваат на начин за заштеда на енергија
Интегрирана зимска контрола – Ладењето е можно и при ниски надворешни температури
Инвертер надворешната единица е опремена со заменска технологија, што овозможува
постоечките R22 и R407C цевки да можат повторно да се користат
Сертифициран квалитет за split уреди
Автоматско рестартирање
Потрошувачка на електрична енергија при ладење: 134 kWh
Потрошувачка на електрична енергија при греење: 732 kWh
Енергетска класа (SEER/SCOP): 6.5/4.2; А++/А+
Kапацитет за ладење (Мин./Ном./Макс): 1.4/2.5/3.2 kW
Kапацитет за греење (Мин./Ном./Макс): 1.3/3.2/4.2 kW
Греење/Ладење: од -20 °C до 46 °C
Препорачана површина до 25 м2
Ниво на бучава: 45 dB
Тип на фреон: R32
Димензии на надворешна единица (ШxВxД): 800 x 550 x 285 mm
Гаранција: 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

Mitsubishi Electric

Моќност

2500W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.