-13%

Mitsubishi MSZ/MUZ-AP71VGK

139.900 ден

Инвертер клима уред

Не е на залиха

SKU: 8851492687093 Категорија:
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Inverter DC технологија – Со оваа технологија компресорот може да го менува капацитетот во зависност на потребите од домашната атмосфера, креирајќи перфектни услови во Вашиот простор
Pam control – Оваа контрола овозможува прецизно подесување на моќноста доставена до компресорот со што се добива најдобра електрична ефикасност
Cool Econo Mode – Со овој начин се оптимизира работата на климата, постигнувајќи 20% заштеда
Air purificador filter – Содржи честички кои ги подобруваат функциите за чистење
Horizontal swing mode – Начин кој го контролира континуираното осцилирање на летвите со што се добива многу побрзо климатизирање на секоја соба
“i save” – Со оваа функција се овозможува обнова на претходните поставки само со притискање на едно копче
Автоматско подесување на перките, автоматско стартовање после прекин на електрична енергија, 24h тајмер, неделен тајмер, Wi-Fi адаптер, самодијагноза, terminal IT конектор, режим на спиење
Потрошувачка на електрична енергија при ладење: 345 kWh
Потрошувачка на електрична енергија при греење: 2132 kWh
Енергетска класа (SEER/SCOP): 7.2/4.4; А+/А++
Kапацитет за ладење (Мин./Ном./Макс): 2.0/7.1/8.7 kW
Kапацитет за греење (Мин./Ном./Макс): 2.2/8.1/10.3 kW
Греење/Ладење: од -20 °C до 46 °C
Препорачана површина до 60-70 м2
Ниво на бучава: 45 dB
Тип на фреон: R32
Димензии на надворешна единица (Ш x В x Д): 840 x 880 x 330 mm
Димензии на внатрешна единица (Ш x В x Д): 1110 x 325 x 257 mm
Гаранција: 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

Mitsubishi Electric

Moќност

7000W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.