Samsung AR12TXHQBWKNEU

32.900,00 ден

Инвертер клима уред

Нема залиха

SKU: 8806090250453 Категорија:
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Fast cooling – Ладење на цела просторија брзо и ефикасно
HD Filter – HD филтерот е навистина ефикасен во фаќање на прашината, загадувачи во воздухот и алергени
Good sleep – Автоматска контрола и фино подесување на температурата создавајќи идеални услови во текот на спиењето и штедење на енергија повеќе од нормално топлење/ладење
2-way Auto swing – Автоматска контрола на текот на воздухот, за брзо и рамномерно распоредување низ целата просторија
Dural fin + Long-lasting cooling – Перката Dural Fin+ е изработена од материјал отпорен на корозија за заштита на кондензаторот од ‘рѓа, што помага да се задржат оптимални перформанси на разменувачот на топлина
Energy saving – Заштедете пари секој ден со дигитална инвертер технологија. Ја одржува посакуваната температура без фреквентно вклучување/исклучување, така што има помалку флуктации. Користи силни магнети и пригушувачи а со тоа е потивка, со подолг животен век и намалување на потрошувачката на енергија
Потрошувачка на електрична енергија при ладење: 211 kWh
Потрошувачка на електрична енергија при греење: 969 kWh
Енергетска класа (SEER/SCOP): 6.1/3.9; А/А++
Kапацитет за ладење: 2900 W
Kапацитет за греење: 3500 W
Греење/Ладење: од -15 °C до 46 °C
Препорачана површина до 35 м2
Ниво на бучава: 55 dB
Тип на фреон: R32
Димензии на надворешна единица: (В x Ш x Д) 500 x 720 x 270 mm
Димензии на внатрешна единица: (В x Ш x Д) 285 x 805 x 194 mm
Гаранција: 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

Samsung

Моќност

3500W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.