Vox IVA5-24JR

49.900,00 ден

Инвертер сплит систем клима уред

Нема залиха

Категорија:
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Инвертер сплит клима уред
Автоматско чистење, aвтоматско рестартирање
Anti-fungus функција, I feel функција, Deep sleep, само-дијагностика, тајмер, Filter anti-2.5pm
Wi-Fi Ready – Климата се поврзува со Wi-Fi сигналот и може да се контролира преку интернет
Заштита од истекување на гас, елиминација на влага,  IPX4 – водоотпорен
Енергетска класа (SEER/SCOP): А++/A+
Kапацитет за ладење: 7200 W
Kапацитет за греење: 7200 W
Номинален капацитет: 24000 BTU
Потрошувачка на електрична енергија при ладење: 2.2 KW
Потрошувачка на електрична енергија при греење: 1.96 KW
Греење/Ладење: од -20 °C до 46 °C
Препорачана површина до 70 м2
Ниво на бучава: 58 dB
Димензии на надворешна единица: (В x Ш x Д) 670 x 890 x 320 mm
Димензии на внатрешна единица: (В x Ш x Д) 330 x 1132 x 232 mm
Гаранција: 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

Vox

Моќност

5500W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.