-20%

Mitsubishi MSZ/MUZ-DM35VA

39.900,00 ден

инвертер клима уред

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 8851492002094/8851492896006 Категорија: Ознака:

Опис

Енергетска класа A+ / A+
BTU 12000
Капацитет за ладење (min/ nom / max), kW 1.10/3.60/4.10
Капацитет за греење (min/ nom / max), kW 1.40/3.15/3.50
Номинална потрошувачка при ладење, kW 1,02
Номинална потрошувачка при греење, kW 0.975
Годишна потрошувачка при ладење, kW 190
Годишна потрошувачка при греење, kW 809
Сезонски сооднос на енергетска ефикасност при ладење SEER 5.70
Сезонски коефициент на перформанси во греење SCOP 4.10
Препорачана површина, m² 25 – 35
Работна температура, °C -10 ~ +46
Циркулација на воздух, m³/h 228 – 654
Бучава – Внатрешна единица, dB(A) 23-44
Бучава – Надворешна единица, dB(A) 51
Димензии на внатрешна единица Ш x В x Д, mm 799 x 29000 x 232
Димензии на надворешна единица Ш x В x Д, mm 699 x 538 x 249
Teжина на внатрешна единица, kg 9
Тежина на надворешна единица, kg 25
Дополнителни податоци опционално WIFI
“i save” функција
неделен тајмер
Гаранција 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

Mitsubishi Electric

Моќност

3500W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.