-20%

Toyotomi Cassette CCT24IUINVR32/OU24INVR32

106.900,00 ден

Касетен инвертер клима уред

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 4963505028855/4963505028619 Категорија:

Опис

Енергетска класа A++/A+
BTU (ладење / греење) 24000
Капацитет за ладење (min / nom / max), kW 2,40 / 7,10 / 7,60
Капацитет за греење (min / nom / max), kW 2,20 / 8,00 / 8,60
Годишна потрошувачка при ладење, kW 371
Годишна потрошувачка при греење, kW 1628
Сезонски сооднос на енергетска ефикасност при ладење SEER 6.7
Сезонски коефициент на перформанси во греење SCOP 4.3
Препорачана површина, m² 35-50
Работна температура, °C -20 ~ +52
Циркулација на воздух, m³/h 800-1100
Бучава – Внатрешна единица, dB(A) 40-60
Бучава – Надворешна единица, dB(A) 52
Димензии на внатрешна единица Ш x В x Д, mm 840 × 200 × 840
Димензии на надворешна единица Ш x В x Д, mm 889 × 660 × 340
Teжина на внатрешна единица, kg 21
Тежина на надворешна единица, kg 41,5
Додатоци I-Sense функција
Wi-Fi вклучено
Energy Saving Mode
Self Clean
“SP” Smart Preheat Mode
Грејач на надворешна единица
Гаранција 24 месеци

Дополнителни информации

Производител

Toyotomi

Моќност

7100W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.