-14%

Mitsubishi MSZ/MUZ-BT35VGK

61.900,00 ден

инвертер клима уред

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 8851492560112/8851492395103 Категорија: Ознака:

Опис

Енергетска класа A++ / A++
BTU 12000
Капацитет за ладење, kW 3.50
Капацитет за греење, kW 3.60
Номинална потрошувачка при ладење, kW 1,24
Номинална потрошувачка при греење, kW 0.93
Годишна потрошувачка при ладење, kW 180
Годишна потрошувачка при греење, kW 304 – 727
Сезонски сооднос на енергетска ефикасност при ладење SEER 6,80
Сезонски коефициент на перформанси во греење SCOP 5.90
Препорачана површина, m² 25 – 35
Работна температура, °C -15 ~ +46
Циркулација на воздух, m³/h 10,9 / 32,3
Бучава – Внатрешна единица, dB(A) 19-43
Бучава – Надворешна единица, dB(A) 50
Димензии на внатрешна единица Ш x В x Д, mm 838 x 280 x 235
Димензии на надворешна единица Ш x В x Д, mm 699 x 538 x 249
Teжина на внатрешна единица, kg 9
Тежина на надворешна единица, kg 24
Додатоци WiFi модул
Гаранција 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

Mitsubishi Electric

Моќност

3500W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.