-10%

Mitsubishi MSZ/MUZ-BT50VGK

89.900,00 ден

инвертер клима уред

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 8851492562116/8851492397107 Категорија: Ознака:

Опис

Енергетска класа A++ / A+++
BTU 18000
Капацитет за ладење, kW 5,00
Капацитет за греење, kW 5,40
Номинална потрошувачка при ладење, kW 1,05
Номинална потрошувачка при греење, kW 1,55
Годишна потрошувачка при ладење, kW 265
Годишна потрошувачка при греење, kW 543 – 1209
Сезонски сооднос на енергетска ефикасност при ладење SEER 6,60
Сезонски коефициент на перформанси во греење SCOP 5.40
Препорачана површина, m² 40 – 50
Работна температура, °C -15 ~ +46
Циркулација на воздух, m³/h 10,9 / 32,3
Бучава – Внатрешна единица, dB(A) 19-46
Бучава – Надворешна единица, dB(A) 50
Димензии на внатрешна единица Ш x В x Д, mm 838 x 280 x 235
Димензии на надворешна единица Ш x В x Д, mm 800 x 550 x 285
Teжина на внатрешна единица, kg 9
Тежина на надворешна единица, kg 35
Додатоци WiFi модул
Гаранција 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

Mitsubishi Electric

Моќност

5000W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.