-17%

Mitsubishi MFZ-KT50/SUZ-M50VA

142.900,00 ден

Парапетен инвертер клима уред

Нема залиха

SKU: 4902901857096/8851492567104 Категорија:
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Intelligent Air Conditioning – Со оваа технологија компресорот може да го менува режимот на работа во зависност на потребите од домашната атмосфера, креирајќи перфектни услови во Вашиот простор
Econo Cool Mode – Со овој начин се оптимизира работата на климата, постигнувајќи 20% заштеда
Air purificador filter – Содржи честички кои ги подобруваат функциите за чистење
Јонизациски филтер
Horizontal swing mode – Начин кој го контролира континуираното осцилирање на летвите со што се добива многу побрзо климатизирање на секоја соба
“i save” – Со оваа функција се овозможува обнова на претходните поставки само со притискање на едно копче
Автоматско подесување на перките, автоматско рестартирање после прекин на електрична енергија, 24h тајмер, неделен тајмер, опционален Wi-Fi адаптер, самодијагноза, режим на спиење
Можност да се употреби во мултисплит систем од MXZ серијата.
Потрошувачка на електрична енергија при ладење: 257 kWh
Потрошувачка на електрична енергија при греење: 1423 kWh
Енергетска класа (SEER/SCOP): 6.8/4.2; А++/А+
Kапацитет за ладење (Мин./Ном./Макс): 1.2/5.0/5.6 kW
Kапацитет за греење (Мин./Ном./Макс): 1.5/6.0/7.2 kW
Греење/Ладење: од -20 °C до 46 °C
Препорачана површина до 40 м2
Ниво на бучава: 48 dB, 19dB при Silent режим
Тип на фреон: R32
Димензии на надворешна единица (Ш x В x Д): 714 x 800 x 285 mm
Димензии на внатрешна единица (Ш x В x Д): 600 x 750 x 215 mm
Гаранција: 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

Mitsubishi Electric

Моќност

5500W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.