-12%

Mitsubishi MSZ/MUZ-AP25VGK

63.900,00 ден

Инвертер клима уред

Не е на залиха

SKU: 8682190065377/8682190065056 Категорија:
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Inverter клима уред – Со оваа технологија компресорот може да го менува капацитетот во зависност на потребите од домашната атмосфера, креирајќи перфектни услови во Вашиот простор
Econo Cool Mode – Со овој начин се оптимизира работата на климата, постигнувајќи 20% заштеда
“i save” – Со оваа функција се овзможува обнова на претходните поставки за температура само со притискање на едно копче
Автоматско рестартирање, Wi-Fi, Multi split, 24h тајмер, неделен тајмер, самодијагноза, автоматско подесување на перките, контрола на текот на воздухот, режим за спиење, филтер за прочистување на воздухот
Номинална потрошувачја на електрична енергија при ладење: 101 kWh
Номинална потрошувачја на електрична енергија при греење: 698 kWh
Енергетска класа (SEER/SCOP): 8.6/4.7; А+++/А++
Kапацитет за ладење (Мин./Ном./Макс): 0.9/2.5/3.4 kW
Kапацитет за греење (Мин./Ном./Макс): 1.0/3.2/4.1 kW
Греење/Ладење: од -20 °C до 46 °C
Препорачана површина до 20 м2
Ниво на бучава: 47 dB, 19 db во silent режим
Тип на фреон: R32
Димензии на надворешна единица: (В x Ш x Д) 550 x 800 x 285 mm
Димензии на внатрешна единица: (В x Ш x Д) 299 x 798 x 219 mm
Гаранција: 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

Mitsubishi Electric

Моќност

2500W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.