-13%
Нарачка над 3000 ден. можете да ја купите на рати преку IuteCredit, почнувајќи од 6080 ден месечно.

Mitsubishi MFZ-KT35/SUZ-M35VA

103.800 ден

Парапетен инвертер клима уред

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 4902901857089 Категорија:
Купи со IuteCredit

Опис

Intelligent Air Conditioning – Со оваа технологија компресорот може да го менува режимот на работа во зависност на потребите од домашната атмосфера, креирајќи перфектни услови во Вашиот простор
Econo Cool Mode – Со овој начин се оптимизира работата на климата, постигнувајќи 20% заштеда
Air purificador filter – Содржи честички кои ги подобруваат функциите за чистење
Јонизациски филтер
Horizontal swing mode – Начин кој го контролира континуираното осцилирање на летвите со што се добива многу побрзо климатизирање на секоја соба
“i save” – Со оваа функција се овозможува обнова на претходните поставки само со притискање на едно копче
Автоматско подесување на перките, автоматско рестартирање после прекин на електрична енергија, 24h тајмер, неделен тајмер, опционален Wi-Fi адаптер, самодијагноза, режим на спиење
Можност да се употреби во мултисплит систем од MXZ серијата.
Потрошувачка на електрична енергија при ладење: 185 kWh
Потрошувачка на електрична енергија при греење: 825 kWh
Енергетска класа (SEER/SCOP): 6.6/4.4; А++/А+
Kапацитет за ладење (Мин./Ном./Макс): 0.9/3.5/3.9 kW
Kапацитет за греење (Мин./Ном./Макс): 1.1/4.3/5.0 kW
Греење/Ладење: од -15 °C до 46 °C
Препорачана површина до 30 м2
Ниво на бучава: 48 dB, 19dB при Silent режим
Тип на фреон: R32
Димензии на надворешна единица (Ш x В x Д): 550 x 800 x 285 mm
Димензии на внатрешна единица (Ш x В x Д): 600 x 750 x 215 mm
Гаранција: 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

Mitsubishi Electric

Moќност

3500W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.