-7%

LG 65NANO996NA 8K

119.900,00 ден

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 8806098680993 Категории: ,

Опис

Тип на екран 8K NanoCell
Димензија на екран, “/cm 65″/165 cm
Резолуција на екран, pixel 7680 x 4320
Освежување на екранот (Refresh Rate), Hz 100
Процеор α9 Gen3 AI Processor 8K
Квалитет на слика TM200
Тип на тјунер DVB-T2/C/S2
Smart TV да
Оперативен систем webOS Smart TV
Wi-Fi Да (802.11ac)
DLNA да
Bluetooth Да (V5.0)
HDR Cinema HDR
Звук 4.2CH, 60W, Ultra Surround
HDMI 4 (Rear) (HDMI 2.1)
USB 3 (Side)
LAN да
Дигитален аудио излез да
CI CI+2.0/CI+1.4
HDMI-CEC Anynet+ (HDMI-CEC)
Дополнителни функции AI 8K Upscaling, AI Picture Pro – Face Enhancing
Luminance Optimizer for Local Dimming
HDR Dynamic Tone Mapping
Димензии со постоље (ШxВxД) 1452 x 896 x 285
Димензии без постоље (ШxВxД) 1452 x 839 x 54.9
Боја црна
Гаранција 24 месеци

 

Дополнителни информации

Производител

LG

Резолуција

8K UHD

Големина на екран

65" (165 cm)

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.