-16%

LG 43NANO753QC

31.900,00 ден

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 8806084735171 Категории: ,

Опис

Тип на екран LCD, Direct LED, NanoCell
Димензија на екран, “/cm 43″/108 cm
Резолуција на екран, pixel 3840 x 2160
Освежување на екранот (Refresh Rate), Hz 60
Процеор α5 Gen5 AI Processor
Квалитет на слика 4300 PQI
Тип на тјунер DVB-T2/C/S2
Smart TV да
Оперативен систем webOS Smart TV
Wi-Fi Да (802.11ac)
DLNA да
Bluetooth Да (V5.0)
HDR Active HDR
Звук 2CH, 20W, OTS
HDMI 3, HDMI 2.0
USB 2
LAN да
Дигитален аудио излез да
CI CI+2.0/CI+1.4
HDMI-CEC Anynet+ (HDMI-CEC)
Дополнителни функции 4K Upscaler
Nano Color
Magic Remote
Airplay (Apple to TV)
Time Shift
Димензии со постоље (ШxВxД) 1113 x 703 x 230
Димензии без постоље (ШxВxД) 1050 x 655 x 136
Боја црна
Гаранција 24 месеци

 

Дополнителни информации

Производител

LG

Резолуција

Ultra HD

Големина на екран

43" (109 cm)

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.