Iskra FM-10 VF

790,00 ден

Антена

Нема залиха

SKU: 3831002934775 Категорија:
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Опсег на фреквенции: FM (87,5-108 MHz)
Вграден F-конектор
Број на елементи: 1
Појачување: Хоризонтално 1 dB; Вертикално 2 dB
Ширина на агол: Вертикално 360°
Отпорност: 75 Ohm
Наклон: 0° – 10°
Монтирање на столб со ширина: 20-62 mm
Антената може да се монтира во хоризонтална или вертикална положба

Дополнителни информации

Производител

Iskra

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.