Iskra P-47N Triplex

1.990,00 ден

Антена

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 3831002924721 Категорија:

Опис

Опсег на фреквенции: Ch.21-69 (470-862 MHz)
Број на елементи: 47
Со вграден Ф-конектор
Појачување: 11 – 17 dB(i)
Однос напред назад: 28 dB
Ширина на агол: Хоризонтално 45°; Вертикално 24°
Должина на антената: 128,5 cm
Отпорност: 75 Ohm
Наклон: 0° – 10°
Монтирање на столб со ширина: 20-62 mm
Можност за промена на дипол со што антената добива дополнително појачување на сигналот

Дополнителни информации

Производител

Iskra

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.