-19%

Gorenje WD2A164ADS

33.990,00 ден

кондензациона машина за перење и сушење со инвертер мотор

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 3838782607752 Категории: ,

Опис

Енергетска класа A
Тип на машина за сушење кондензациска
Капацитет за перење 10 kg
Капацитет за сушење 6 kg
Волумен на барабанот 66 l / RainDrop drum
Mотор Инвертер PowerDrive мотор
Програми за перење
Памук
Синтетика
Микс
Волна
Брзо перење
QuickWash 15′
Еко 20°C
Микс
Програма против алергии (AllergyCare)
Цедење
Стерилизирање на барабанот
Плакнење
Димензии (Ш X В X Д), MM 595 x 845 x 610
Тежина, КГ 73
Дополнителни функции Тајмер
Додавање алишта
Предперење
Исклучување на центрифугата
Регулирање на температурата

Функција пареа
SteamTech
Ладно перење
Power JetWash

Заштита од прелевање
ЛЕД дисплеј
Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство
10120 l
Потрошувачка на електрична енергија по циклус 0.86 kWh
Потрошувачка на електрична енергија (перење+сушење)
3.46 kWh
Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство 172 kWh
Гаранција 60 месеци

Дополнителни информации

Производител

Gorenje

Капацитет

10 kg

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.