Нарачка над 3000 ден. можете да ја купите на рати преку IuteCredit, почнувајќи од 1340 ден месечно.

Gorenje WNPI94BS

22.900 ден

Машина за перење

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 3838782562648 Категорија:
Купи со IuteCredit

Опис

Тип на апарат: Машина за перење
Енергетска класа: A+++
Ефект на цедење: B
Ниво на бучност при перење dB(A): 54
Ниво на бучност при центрифугирање dB(A): 75
Линија: Primary линија
Боја: Бела
Врата: Стандардна
StableTech страници за дополнителна стабилност: Да
Капацитет за перење: 9 kg
Волумен на барабанот: 64 l
Број на вртежи на центрифугата: 1400 rpm
WaveActive барабан: Да
Mотор: Инвертер PowerDrive мотор
Резервоар за вода: Не
Времетраење на програм перење на 30°C – Памук: 67 min
Време на програмата на 40°C: 195 min
Време на програмата на 60°C: 214 min
Време на програмата на 90/95°C: 218 min
Потрошувачка на вода (деликатни 30/40°C): 45 l
Потрошувачка на вода (памук 40°C): 57 l
Потрошувачка на вода (памук 90/95°C): 75 l
Потрошувачка на вода (волна 30°C): 45 l
Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство: 10654 l
Потрошувачка на електрична енергија по циклус: 1.1 kWh
Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство: 214 kWh
Дисплеј: ЛЕД дисплеј
Едноставно користење: Да
Оветлување на барабанот: Не
Копче за почеток: Старт/Пауза
Број на програми: 16
Основни програми: Памук, Волна/Рачно перење, Микс синтетика
Специјални програми: Дополнителна хигиена,Eco 40-60 °C, Брзо 20′ минути, PowerWash 59′, Кошули
Дополнителни програми за перење: Стерилизирање на барабанот, Центрифугирање/цедење, Плакнење/омекнување
Режими на перење: NormalCare, TimeCare
Дополнителни функции: Стоп на пумпата, Shortening program one level, Пауза, Додавање алишта, Зачувување на личните прилагодувања
Функција пареа: Да
SteamTech: Да, грејач во када
Нежно затворање на вратата: Да
Звучна изолација: Без заштита
Надградба на програмите: Да
Сензори: Сензор за температура, Сензор за полнење, Сензор за пена, Сензор за ниво на вода
Ладно перење: Не
Сад за дозирање: 3 прегради во просторот за дозирање детергент
AquaStop: Не
Заштита од прелевање: Да
Заклучување – заштита за деца (CDP): Да
Ширина: 600 mm
Висина: 850 mm
Длабочина: 610 mm

Дополнителни информации

Производител

Gorenje

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.