-13%

Gorenje RKI418FE0

25.990,00 ден

вграден фрижидер

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 3838782659218 Категории: ,

Опис

Основни информации

Тип на апарат

Комбиниран фрижидер

Начин на поставување

Вграден интегриран

Линија

Essential линија

Енергетска класа

A+

Позиција на дел за замрзнување

Долу

Боја на апаратот

Бела

Боја на врата

Бела

Врата

Метална врата

Отвoрање на врата

Лево/десно отворање на врата

Шарка на вратата

Со лизгач

Број на врати

2

Основа

4 фиксни ногарки

Број на ѕвездички

4

Климатска класа

Субнормална
Нормална
Суптропска

Ефикасност

Вкупен нето капацитет

260 l

Вкупен бруто капацитет

263 l

Волумен на разладниот дел: нето

189 l

Волумен на разладниот дел: бруто

190 l

Волумен на замрзнувачкиот дел: нето

71 l

Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто

73 l

Капацитет на замрзнување (24h)

3.5 kg

Издржливост при прекин на електрична енергија

18 h

Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство

274 kWh

Управување

Wi-Fi управување

Не

Дисплеј

Не

Начин на управување

Електронско управување

Индикатор за отворена врата

Без аларм и говорна порака

Премногу висока температура во делот за замрзнување

Без аларм, сигнал или говорна порака

Регулација на температура

Не

Одмрзнување

Автоматски

Одмрзнување на змрзнувачот

Рачно нагодување

Карактеристики

Интелигентен систем на помнење (AdaptTech ладење)

Не

FrostLess: Помало собирање на мраз во замрзнувачот

Да

CrispZone голема фиока за зеленчук со регулација на влажноста

Не

Брзо длабоко замрзнување

Да

Штедлива програма (EcoMode)

Да

Опрема во фрижидерскиот дел

Метален држач за шишиња

Не

Сад за јајца/лед

Не

Полица за шишиња на вратата

Сад за шишиња со држач

Фиока за зеленчук

Да

Полици на вратата на ладилникот

1 полица на горна врата
1 полица на вратата

Вентилатор за ладење

Не

Осветлување на фрижидерот

ЛЕД осветлување на кровот

Број на стаклени полици

4 pcs

Стаклена(и) полица(и)

5 pcs

Сад за јајца

1/6

Полици прилагодливи по висина

Да

Опрема во замрзнувачкиот дел

Сад за мраз

1 класичен сад за лед

Простор за замрзнување

3 фиоки

Осветлување на просторот за замрзнување

Без осветлување

Стаклена(и) полица(и)

2 pcs

Технички податоци

Бучност

38 dB(A)

Број на компресори

1 компресор

Разладувачка течност

R600A

Тип на монтажа

Дозволено

Број на независни системи за ладење

1

Ширина

540 mm

Висина

1772 mm

Длабочина

545 mm

Ширина на просторот за монтажа макс.

570 mm

Ширина на просторот за монтажа мин.

560 mm

Висина на просторот за монтажа макс.

1780 mm

Висина на просторот за монтажа мин.

1775 mm

Длабочина на просторот за монтажа мин.

560 mm

Бруто тежина на апаратот

56 kg

Нето тежина на апаратот

54 kg

Ширина на спакуван производ

585 mm

Висина на спакуван производ

1835 mm

Длабочина на спакуван производ

650 mm

Приклучна моќ

220-240 V

Фреквенција

50 Hz

Приклучна моќ

100 W

Код

741408

EAN Код

3838782659218

Дополнителни информации

Производител

Gorenje

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.