-13%

Gorenje NRR9185EAXLWD

51.990,00 ден

комбиниран фрижидер

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 3838782684425 Категории: ,

Опис

Основни информации

Тип на апарат

Side by side

Начин на поставување

Самостоен

Линија

Advanced линија

Енергетска класа

A++

Боја на апаратот

Сива металик

Боја на врата

Инокс боја

Врата

Челик

Отвoрање на врата

Ладилник десно/замрзнувач лево отворање на вратата

Број на врати

2

Основа

4 тркалца/2 прилагодливи ногарки

Број на ѕвездички

4

Климатска класа

Суптропска
Нормална
Субнормална

Ефикасност

Вкупен нето капацитет

544 l

Вкупен бруто капацитет

588 l

Волумен на разладниот дел: нето

353 l

Волумен на разладниот дел: бруто

365 l

Волумен на замрзнувачкиот дел: нето

191 l

Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто

223 l

Капацитет на замрзнување (24h)

14 kg

Издржливост при прекин на електрична енергија

8 h

Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство

336 kWh

Управување

Дисплеј

ЛЕД дисплеј

Начин на управување

Електронско управување на вратата

Електронско управување (SensoTech)

Да

Индикатор за температура

SensoTech прекинувач

Индикатор за отворена врата

Аларм за отворена врата

Регулација на температура

Да

Одмрзнување

Автоматски

Одмрзнување на змрзнувачот

Автоматски

Карактеристики

ConvertActive го претвора замрзнувачот во ZeroZone

Да

Меморирање во случај на прекин на електрична енергија

Да

Брзо длабоко замрзнување

Да

NoFrost

NoFrost Plus

Кружење на воздухот

MultiFlow ладење во ладилникот

Штедлива програма (EcoMode)

Да

Опрема во фрижидерскиот дел

Диспанзер за ладна вода

Да

Полици на вратата на ладилникот

3 deep trays
1 shallow tray

Вентилатор за ладење

Не

Осветлување на фрижидерот

ЛЕД осветлување

Автоматски ледомат

Twist ледомат

Стаклена(и) полица(и)

4 pcs

Сад за јајца

2/12

Опрема во замрзнувачкиот дел

Полици на врата на замрзнувачот

4 pcs

Простор за замрзнување

2 фиоки

Осветлување на просторот за замрзнување

ЛЕД осветлување

Стаклена(и) полица(и)

4 pcs

Технички податоци

Бучност

38 dB(A)

Број на компресори

Инвертер мотор

Разладувачка течност

R600A

Тип на монтажа

Дозволено

Скриен кондензатор во куќиштето на апаратот

Side condenser

Број на независни системи за ладење

1

Ширина

915 mm

Висина

1786 mm

Длабочина

670 mm

Бруто тежина на апаратот

94 kg

Нето тежина на апаратот

86 kg

Ширина на спакуван производ

985 mm

Висина на спакуван производ

1865 mm

Длабочина на спакуван производ

765 mm

Приклучна моќ

220-240 V

Фреквенција

50 Hz

Приклучна моќ

140 W

Код

742165

EAN Код

3838782684425

Дополнителни информации

Производител

Gorenje

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.