-15%

Gorenje NRK6192ABK4

27.990,00 ден

комбиниран фрижидер

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 3838782449048 Категории: ,

Опис

Основни информации

Тип на апарат

Комбиниран фрижидер

Начин на поставување

Самостоен

Енергетска класа

A++

Позиција на дел за замрзнување

Долу

Боја на апаратот

Црна

Боја на врата

Црна

Врата

Челик

Отвoрање на врата

Лево/десно отворање на врата

Број на врати

2

Основа

2 тркалца/2 прилагодливи ногарки

Број на ѕвездички

4

Климатска класа

Суптропска
Нормална
Субнормална

Ефикасност

Вкупен нето капацитет

300 l

Вкупен бруто капацитет

323 l

Волумен на разладниот дел: нето

207 l

Волумен на разладниот дел: бруто

215 l

Волумен на замрзнувачкиот дел: нето

93 l

Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто

108 l

Капацитет на замрзнување (24h)

9 kg

Издржливост при прекин на електрична енергија

16 h

Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство

225 kWh

Управување

Дисплеј

ЛЕД дисплеј

Начин на управување

Електронско управување на вратата

Индикатор за температура

SensoTech прекинувач

Одмрзнување

Автоматски

Одмрзнување на змрзнувачот

Автоматски

Карактеристики

CrispZone голема фиока за зеленчук со регулација на влажноста

CrispZone со регулација на влажноста

NoFrost

NoFrost Plus

Кружење на воздухот

MultiFlow ладење во ладилникот

Опрема во фрижидерскиот дел

Диспанзер за ладна вода

Да

Полица за шишиња на вратата

Сад за шишиња без држач

Полици на вратата на ладилникот

2 полици на вратата

Осветлување на фрижидерот

ЛЕД осветлување

Број на стаклени полици

2 pcs

Стаклена(и) полица(и)

2 pcs

Сад за јајца

2/12

Зона со 0 степени

Convert FreshZone

Опрема во замрзнувачкиот дел

Сад за мраз

1 класичен сад за лед

Простор за замрзнување

3 фиоки

Осветлување на просторот за замрзнување

Без осветлување

Технички податоци

Бучност

39 dB(A)

Број на компресори

1 компресор

Разладувачка течност

R600A

Тип на монтажа

Дозволено

Број на независни системи за ладење

1

Ширина

595 mm

Висина

1860 mm

Длабочина

590 mm

Бруто тежина на апаратот

69 kg

Нето тежина на апаратот

60 kg

Ширина на спакуван производ

645 mm

Висина на спакуван производ

1935 mm

Длабочина на спакуван производ

628 mm

Приклучна моќ

220-240 V

Фреквенција

50 Hz

EAN Код

3838782449048

Дополнителни информации

Производител

Gorenje

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.