Digi Yagi 18U

590 ден

Појачало за антена

Не е на залиха

Категорија:
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Digi Yagi 18U појачалото е дизајнирано за употреба со Iskra антените од Yagi типот, кои што имаат интегриран DTX дипол
Дизајниран за DVB-T приемник
Импеданца: 75 Оhm
Опсег на фреквенција: 470-790 MHz
Појачување: 18 dB
Макс. излезно ниво: 96 dBµV
Бучава: 2 dB
Напојување: 5-24 V
Потрошувачка: 25 mA
Конектори: F женски

Дополнителни информации

Производител

Iskra

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.