-14%

Digi Yagi 18U

590,00 ден

DVB-T засилувач

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Тип на уред засилувач за DVB-T приемник
Компатибилност за употреба сo Iskra –  Yagi тип на антени со интегриран DTX дипол
Конектор F – тип
Засилување 18dB @ 5-24VDC
Фрекфентен опсег UHF Ch. 21-69 (470-862 MHz)
Ниво на шум 2 db
Максимално засилување 96 dBμV
Моќност 25mA @ 5-24VDC
P-P 1.4 dB
Гаранција 24 месеци

Дополнителни информации

Производител

Iskra

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.