-17%

Iskra UHF TV Antenna P-20F

490,00 ден

DVB-T, UHF телевизиска антена

Нема залиха

Категорија:
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Тип на уред DVB-T, UHV TV антена со “F” женски конектор за хоризонтална поларизација
Број на елементи 20
Пасивно засилување 7,5 dB(i)
Активно засилување 22,5 dB(i)
F/B Ratio 21 dB
Ширина на сноп Horizontal 49-56°; Vertical 53-60°
Импеданса, Ohm 75
Наклон
Должина, cm 40
Ширина на столб за монтажа, mm 20 – 50
Гаранција 24 месеци

Дополнителни информации

Производител

Iskra

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.