-15%

Daikin Sensira FTXF71D/RXF71D

108.900,00 ден

Inverter клима уред

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 4573535160328/4573535160359 Категорија:

Опис

Енергетска класа A++/A+
Капацитет за ладење (мин / ном / макс), kW 2,30 / 7,10 / 7,30
Капацитет за греење (мин / ном / макс), kW 2.30/ 8,20 / 9,00
Потрошувачка при ладење, kW 2,77
Потрошувачка при греење, kW 2,6
Енергетска ефикасност при ладење (+35 °C) EER 2,56
Сезонски сооднос на енергетска ефикасност при ладење SEER 5,15
Енергетска ефикасност при греење (+7 °C) COP 3,15
Сезонски коефициент на перформанси во греење SCOP 3,81
Површина на ладење, m² 70
Површина на греење, m² 70
Циркулација на воздух, m³/h 642/732/888/1038 Ладење
Работна температура при ладење, °C -10 ~ +48
Работна температура при греење, °C -15 ~ +18
Бучава – Внатрешна единица, dB(A) 34/37/46 Ладење
Бучава – Надворешна единица, dB(A) 52 Ладење
Димензии на внатрешна единица ШxВxД, mm 990 x 295 x 263
Димензии на надворешна единица ШxВxД, mm 870 x 734 x 373
Teжина на внатрешна единица, kg 13,5
Тежина на надворешна единица, kg 50
Гаранција 3 години

Дополнителни информации

Производител

Daikin

Моќност

7100W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.