-13%

Daikin Sensira FTXF50D/RXF50D

76.900,00 ден

Инвертер сплит систем клима уред

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 4573535160304/4573535160335 Категорија:

Опис

Енергетска класа A++/A+
Капацитет за ладење (мин / ном / макс), kW 1.70 / 5,00 / 6,00
Капацитет за греење (мин / ном / макс), kW 1.70 / 6,00 / 7,70
Потрошувачка при ладење, kW 1,50
Потрошувачка при греење, kW 1,62
Енергетска ефикасност при ладење (+35 °C) EER 3,33
Сезонски сооднос на енергетска ефикасност при ладење SEER 6.21
Енергетска ефикасност при греење (+7 °C) COP 3,7
Сезонски коефициент на перформанси во греење SCOP 4.06
Површина на ладење, m² 50
Површина на греење, m² 50
Циркулација на воздух, m³/h 630/714/864/1008 Ладење
Работна температура при ладење, °C -10 ~ +48
Работна температура при греење, °C -15 ~ +18
Бучава – Внатрешна единица, dB(A) 31/34/43 Ладење
Бучава – Надворешна единица, dB(A) 47 Ладење
Димензии на внатрешна единица ШxВxД, mm 990 x 295 x 263
Димензии на надворешна единица ШxВxД, mm 870 x 734 x 373
Teжина на внатрешна единица, kg 13,5
Тежина на надворешна единица, kg 50
Гаранција 3 години

 

Дополнителни информации

Производител

Daikin

Моќност

5000W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.