-26%

Daikin Sensira FTXF60D/RXF60D

87.900,00 ден

Inverter клима уред
Произведена во Турција

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 4573535160311/4573535160342 Категорија:

Опис

Енергетска класа A++/A+
Капацитет за ладење (мин / ном / макс), kW 1.70 / 6,00 / 7.00
Капацитет за греење (мин / ном / макс), kW 1.70 / 6,40 / 8,00
Потрошувачка при ладење, kW 1,85
Потрошувачка при греење, kW 1,63
Енергетска ефикасност при ладење (+35 °C) EER 3,24
Сезонски сооднос на енергетска ефикасност при ладење SEER 6,15
Енергетска ефикасност при греење (+7 °C) COP 3,92
Сезонски коефициент на перформанси во греење SCOP 4,06
Површина на ладење, m² 60
Површина на греење, m² 64-128
Циркулација на воздух, m³/h 642/732/888/1038 ладење
Работна температура при ладење, °C -10 ~ +48
Работна температура при греење, °C -15 ~ +18
Бучава – Внатрешна единица, dB(A) 33/36/45 Ладење
Бучава – Надворешна единица, dB(A) 49 Ладење
Димензии на внатрешна единица ШxВxД, mm 990 x 295 x 263
Димензии на надворешна единица ШxВxД, mm 870 x 734 x 373
Teжина на внатрешна единица, kg 13,5
Тежина на надворешна единица, kg 50
Гаранција 3 години

Дополнителни информации

Производител

Daikin

Моќност

6000W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.