-14%

Bosch TR1100 21 B

18.990,00 ден

проточен бојлер

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Енергетска класа B
Номинален напон, V 380 – 415
Моќност, kW 14 – 21
Номинална струја, A 29.5 – 31
Осигурувач, A 32
Струјни фази 3
Годишна потрошувачка на електрична енергија, kWh 497 kWh
Регулација на температура 38°C/60°C – автоматска, во зависност од протокот на вода
IP заштита IP 25
Димензии (Ш х В х Д), мм 236 x 472 x 137
Тежина, КГ 5
Боја бела
Гаранција 24 месеци

Дополнителни информации

Производител

Bosch

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.