-14%

Toyotomi ErAi Mystery White CTN/CTG-371W

74.900,00 ден

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 5205022021858/5205022021865 Категорија:

Опис

Енергетска класа A+++/A+++
BTU(ладење,греење) 22200/24000
Капацитет за ладење (мин / ном / макс), kW 1, 6.5, 7.8
Капацитет за греење (мин / ном / макс), kW 1.55, 7.3, 9
Годишна потрошувачка при ладење, kW 268
Годишна потрошувачка при греење, kW 1628
Сезонски сооднос на енергетска ефикасност при ладење SEER 8.5
Сезонски коефициент на перформанси во греење SCOP 4.3
Препорачана површина, m² 50-80
Работна температура, °C -15 до +50/-25 до +30
Циркулација на воздух многу слаб/слаб/среден/силен/многу силен, m³/h 280/400/520/850/1000
Бучава – Внатрешна единица, dB(A) 37
Бучава – Надворешна единица, dB(A) 58
Одвлажнување л/час 2.40
Фреон Р32
Димензии на внатрешна единица Ш x В x Д, mm 993 x 311 x 222
Димензии на надворешна единица Ш x В x Д, mm 958 x 660 x 402
Teжина на внатрешна единица, kg 13.5
Тежина на надворешна единица, kg 42.5
Дополнителни карактеристики режим на греење на 8°C, еколошки фреон R32, функција за штедење на струја, вештачка интелигеција(според еколошки промени), инвертер DC, режим за ограничување на контролирани перформанси, индикатор за собна температура или влажност, Wi-fi режим, фукција за интелигентно предзагревање, функција i-Sense, функција за паметно ладење, лесен старт функција, режим на спиење, електрична отпорност на надворешна единица, турбо режим, автоматско хоризонтално-вертикално движење на перката, меморирање на посакувана положба на перката, функција за исклучување на светилка, тивок режим, функција за тајмер, самодијагностицирање на грешки, функција за заклучување, функција за управување со звук, саморестартирање, далечински управувач со хотел функции
Боја бела
Гаранција 24 месеци

Дополнителни информации

Производител

Toyotomi

Моќност

5000W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.