-20%

Toyotomi ErAi Mystery White CTN/CTG-235W

39.900,00 ден

Инвертер клима уред

Нема залиха

SKU: 5205022020219/5205022020226 Категорија:
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Енергетска класа A++/A+++
BTU (ладење / греење) 12000 / 13000
Капацитет за ладење (min / nom / max), kW 0,90 / 3,50 / 4,40
Капацитет за греење (min / nom / max), kW 0,90 / 3,20 / 4,70
Годишна потрошувачка при ладење, kW 170
Годишна потрошувачка при греење, kW 862
Сезонски сооднос на енергетска ефикасност при ладење SEER 7.2
Сезонски коефициент на перформанси во греење SCOP 4.1-5,2
Препорачана површина, m² 25-35
Работна температура, °C -25 ~ +50
Циркулација на воздух, m³/h 390-680
Бучава – Внатрешна единица, dB(A) 25-41
Бучава – Надворешна единица, dB(A) 52
Димензии на внатрешна единица Ш x В x Д, mm 837 × 293 × 200
Димензии на надворешна единица Ш x В x Д, mm 732 × 555 × 330
Teжина на внатрешна единица, kg 9,5
Тежина на надворешна единица, kg 25,5
Додатоци HEPA/Silver Ion/Biology sterilization

Wi-Fi

Plasma јоннизатор

UV стерилизаија на воздух

Грејач на надворешна единица

Гаранција 24 месеци

Дополнителни информации

Производител

Toyotomi

Моќност

3500W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.