Vu+ Uno 4K

15.000,00 ден

Ultra HD Enigma2 приемник

Нема залиха

Категорија:
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Dual Core 1.7GHz
2048 MB DDR3 DRAM
Gigabit LAN (10/100/1000 MBit / s)
1x DVB взаемен интерфејс слот
1x Smartcard читач (Xcrypt)
1x USB 3.0 (страничен)
1x USB 3.0 (назад)
S / PDIF Аудио излез оптички (дигитален)
1x HDMI 2.0 Видео / Аудио излез (дигитален)
Неограничена листа на канали за TV и радио
EPG (Електронски програмски водич) поддршка
Поддржува групирани листи (омилени листи)
OSD на многу јазици
Разновиден изглед на корисничкиот интерфејс (skin поддршка)
Екстензивен со многу бесплатни plugin-и (апликации)
Автоматско / мануелно пребарување на канали
DiSEqC 1.0 / 1.1 / 1.2, USALS
SCR / CSS (EN50494 & EN50607)
Надворешно 12 Волти напојување
Прекинувач
RS232 сервис интерфејс
Бесплатни апликации за iOS и Андроид
Поддршка за IPTV

Дополнителни информации

Производител

Vu+

Резолуција

Ultra HD

Тип на приемник

IPTV, Сателитски

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.