-29%

VOX IFG12-AACT

19.900,00 ден

инвертер клима уред

Нема залиха

SKU: 8606019607098 Категорија:
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Енергетска класа A++/A+
BTU 12000
Капацитет за ладење, kW 3,40
Капацитет за греење, kW 3,50
Номинална потрошувачка при ладење, kW 0,95
Номинална потрошувачка при греење, kW
1,34
Годишна потрошувачка при ладење, kW 190
Годишна потрошувачка при греење, kW 860
Сезонски сооднос на енергетска ефикасност при ладење SEER 6,10
Сезонски коефициент на перформанси во греење SCOP 4,00
Препорачана површина, m² 20 – 30
Работна температура, °C -15°C to +49°C
Циркулација на воздух, m³/h 600
Бучава – Внатрешна единица, dB(A) 53
Бучава – Надворешна единица, dB(A) 59
Димензии на внатрешна единица Ш x В x Д, mm 750 x 285 x 200
Димензии на надворешна единица Ш x В x Д, mm 650 x 456 x 233
Teжина на внатрешна единица, kg 8
Тежина на надворешна единица, kg 18
Дополнителни информации Wi-Fi ready
AutoCleaning
DeepSleep
Брзо ладење и греење
DryingMode
Голем домет на климатизираниот воздух
Флексибилна инсталација
Интелигентно одмрзнување
Самочитење на надворешната единица
Тајмер
Повеќекратна заштита
Гаранција 60 месеци
Документи Енергетска класа
Список со информации за производот

Дополнителни информации

Производител

Vox

Моќност

3500W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.