-15%

TOSHIBA SHORAI EDGE RAS-B24J2KVSG-E / RAS-24J2AVSG-E

104.990,00 ден

Инвертер клима уред

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
Категорија:

Опис

 

Енергетска класа A++ / A+
BTU 24 000
Капацитет за ладење (мин / ном / макс), kW 1.70 / 7.00 / 7.70
Капацитет за греење (мин / ном / макс), kW 1.70 / 8.00 / 8.80
Номинална потрошувачка при ладење (мин / ном / макс), kW 0.38 / 2.25 / 2.55
Номинална потрошувачка при греење (мин / ном / макс), kW 0.29 / 2.35 / 2.75
Годишна потрошувачка при ладење, kW 389
Годишна потрошувачка при греење, kW 2149
Eнергетска ефикасност при ладење EER 3.11
Kоефициент на перформанси во греење COP 3.40
Сезонски сооднос на енергетска ефикасност при ладење SEER 6.30
Сезонски коефициент на перформанси во греење SCOP 4.10
Препорачана површина, m² 50-60
Работна температура, °C -15 ~ 46 °C
Циркулација на воздух, m³/h 1122
Бучава – Внатрешна единица, dB(A) 28 – 35 -47
Бучава – Надворешна единица, dB(A) 43-60-65
Димензии на внатрешна единица Ш x В x Д, mm 1053 x 320 x 245
Димензии на надворешна единица Ш x В x Д, mm 800 x 630 x 300
Teжина на внатрешна единица, kg 14
Тежина на надворешна единица, kg 42
Дополнителни функции ULTRA Fresh филтер – функција самочистење со антипрашест филтер

Опција за Wi-Fi управување (со доплата)

Toshiba TWIN ROTARY компресорска технологија

ECO mode

Quiet mode

Hi Power

3D Air Flow

опција за IAQ антибактериски филтрирачки систем

Гаранција 36 месеци
Документација Toshiba SHORAI Series

Дополнителни информации

Производител

Toshiba

Моќност

7000W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.